Eltek 48V 2000W Rectifier Module FLATPACK2 48/2000 HE 241115.105
Beijing Ding Ding Future Technology Co.Ltd
Trust Seal
Verified Supplier
Credit Check
Supplier Assessment
Contact Now
Brand Name : Eltek
Model Number : 241115.105 / 241119.105
Certification : CE ROHS ETC
Place of Origin : CN
MOQ : 2 piece
Payment Terms : L/C, T/T
Supply Ability : 3000 pieces per month
Delivery Time : 8-10 weeks
Packaging Details : cartons
Model number : eltek Flatpack2 48/2000HE
Part Number. : 241115.105
Package : cartons
Max capacity : 2000W
Size : 42*110*325mm
Weight : 2.1kg
Color : white
Product name : rectifier module
Warranty : 12 Months
Contact Now
eltek Rectifier module Flatpack2 48/2000HE 241115.105 48v 37.4A 2000w eltek Telecom power eltek Rectifier 241115.105
Flatpack2 48/2000HE rectifier module:
High power density - The 48V 2000W output power is packaged in a very compact module, providing 2kW in a small 1U height form factor. This allows high power with minimal space requirements.
Long lifetime - Eltek designs these modules for high reliability and over 20 years service lifetime.
Applications
  • Wireless, fiber etc
  • Broadband and network access
  • Small and large (Flatpack2 HE rectifiers are used in system solutions from 2kW to192kW.)
Parameters :
Product name
Eltek communication power supply Flatpack2 HE 48VDC/2000W high efficiency rectifier module 241115.105
Efficiency
95%
Trade terms
EXW, FOB, FCA, CIF, DDU
Payment terms
T/T, L/C, Visa, Western Union, Paypal, MoneyGram
Lead time
5 - 20 Days
Shipment
Sea, Air, Express
Ports
Tianjin, Qingdao, Shanghai, Shenzhen
Operating temperature
-40~+70℃
Dimensions (H*W*D)
42*110*325mm
Eltek 48V 2000W Rectifier Module FLATPACK2 48/2000 HE 241115.105Eltek 48V 2000W Rectifier Module FLATPACK2 48/2000 HE 241115.105Eltek 48V 2000W Rectifier Module FLATPACK2 48/2000 HE 241115.105
Eltek 48V 2000W Rectifier Module FLATPACK2 48/2000 HE 241115.105Eltek 48V 2000W Rectifier Module FLATPACK2 48/2000 HE 241115.105
1. How do you control the quality?
2. What is your minimum order quantity?
3. Can you introduce your company?
4. What are the advantages of your company?
5. Can i send samples?Report it to me along with the price?
6. How do your company deal with the problem on quality?
7 What about the quality ?
8 How many months for guarantee ?
A: 1 year quality guarantee
9 How to deal with any inferior -quality goods ?
Product Tags:
48v eltek flatpack2
2kw eltek flatpack2
flatpack2 2000w 48v
Quality Eltek 48V 2000W Rectifier Module FLATPACK2 48/2000 HE 241115.105 for sale
Eltek 48V 2000W Rectifier Module FLATPACK2 48/2000 HE 241115.105 Images